هتل کویری یلو هتل کویری یلو، هتلی در سرزمین ماسه های روان و سایه رمل های بلند، در امتداد پیوند رنگ خاکی زمین و آبی
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند - تعداد بازدید: 8975 بار

روستای یزدلان در شش کیلومتری شهر ابوزیدآباد و حدود 35 کیلومتری جنوب شرقی کاشان واقع است.

یزدلان بر پایه ی برخی شواهد مانند گنبد هرمی شکل آن، نقوش دیوارها و سقف زیارتگاه، سابقه ی کهن دارد. گویش مردمان روستای یزدلان راژی و نام این روستا در گویش راژی «یلو»(
yaloo ) به معنی یلان و پهلوانان است.

هتل "یلو" با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز و متناسب با اقلیم منطقه(گرم و خشک) ، در دامنه ی تپه های ماسه بادی، با معماری سنتي، دارای حیاط مرکزی، درون گرا و همسان با موقعیت زمین است.
استفاده از مصالح بومی و همگون با طبيعت منطقه و همچنین المان های بومی مانند بادگیر، برج و بارو، حوض و هشتی از دیگر نکاتی است که در ساخت این بنای باشکوه مورد توجه قرار گرفته است. شهر زیرزمینی هتل یلو از جاذبه های دیدنی و هیجان انگیز هتل می باشد.
سازه این هتل در سه طبقه به صورت پلکانی است. ظرفیت پذیرش، شامل سوئیت های 2 نفره ، 3 نفره، 4 نفره، 5 نفره، شش نفره و 7 نفره می باشد.
قرار گرفتن در شیب رمل ها از یک سو و همچنین روبه روی ساختمان امامزاده، هتل را در موقعیت منحصر به فردی قرار داده است.

ساختمان زیارت روستای یزدلان یکی از زیباترین اماکن زیارتی و سیاحتی حاشیه کویر با گنبدی مخروطی شکل و نگاره هایی زیبا است
قدمت این بنا به دوره سلجوقی باز گشته و به مرور در دوران صفویه و دوران قاجاریه مرمت شده است.

وجود اتشکده و محوطه باستانی در نزدیکی امامزاده نشان از قدمت و جایگاه مذهبی این روستا از روزگار گذشته دارد

مناطق پیرامونی روستای یزدلان داراي شرايط نسبتاً ويژه و موقعیت خاص است. همجواری با ارتفاعات یخاب در فراسوی دشت و همگامی با تپه ماهورها در اين منطقه، همچنين همسایگی با شهرهاي توريستي ابوزیدآباد، كاشان، آران و بيدگل و روستاي تاريخي ابيانه و بارگاه مقدس امامزاده آقا علي عباس (ع)، نزديكي محل به درياچه نمك، نوار ريگ بلند، كاروانسراي مرنجاب و شهر زیرزمیني نوش آباد از ديگر مزاياي هتل می باشد.

روستا با برخورداري از مواهب طبيعي همچون نوار ريگ بلند، بیابان مرکزی ایران، شب هاي صاف و درخشان كويري بدون آلودگي نوري، امكان برگزاري تورهاي علمي و رصد ستارگان، تورهاي كوير نوردي و كوهنوردي بصورت توامان با بهره گيري از شترسواري و سافاری را دارد
هتل کویری یلو موقعيت مناسبي نسبت به مسير هاي ارتباطي همچون آزاد راه اصفهان – تهران، اتوبان كاشان-يزد، خط راه آهن سراسري و همچنين فرودگاه كاشان دارا مي باشد.

آدرس : استان اصفهان ، شهر کاشان ، شهر ابوزید آباد روستای یزدلان  روبه رو امام زاده

شماره تماس : 03154258120-22

09027604233ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
بلوار بعثت - شهرداری ابوزیدآباد - تلفن: 0312353545 - کلیه حقوق متعلق به شهرداری ابوزیدآباد می باشد.