امامزاده عبدالله بن علی (علیه السلام) آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) بقعه و بارگاه مقدس امامزاده عبدالله بن علي(ع) و اسحاق و اسماعيل(ع) از فرزندان امام موسي بن جعفر(ع) با شبستاني زيبا و صحني سنتي که اطراف آن با طرح هاي معماري سنتي غرفه بندي شده است و رواق‌های مزین به آينه كاريهاي بسيار زيبا همراه با گنبد و گلدسته طلايي رنگ و گلزار شهدای مجاور آن این مرکز را به یکی از جاذبه هاي گردشگري ابوزيدآباد تبديل کرده‌است .
۱۳۹۷ يکشنبه ۵ اسفند - تعداد بازدید: 1852 بارآستان امامزاده عبدالله بن علی (علیه السلام) در مرکز شهر ابوزیدآباد واقع شده است. این بنا تا سال 1378 بنایی با مصالح خشت و گل بوده که با همت هیئت امناء، خیرین و اداره اوقاف شهرستان آران و بیدگل تخریب و بنای جدید جایگزین آن شده است. مساحت صحن امامزاده عبدالله (علیه السلام) 700 متر و مساحت زیر بنای بقعه حرم و رواقهایش و مسجد آن که متصل به حرم می باشد به 750 متر می رسد. گنبدی دو پوش به ارتفاع 24 متر از کف روی بقعه قرار گرفته و همچنین دو گلدسته به ارتفاع 30 متر از کف در دو طرف گنبد ساخته شده است. ایوان بیرونی صحن آراسته به کاشیکاری معرق بوده و به اسامی ائمه اطهار (علیهم السلام) زینت یافته است. در داخل حرم، ضریحی به ابعاد 3×2 روی سنگ مزار امامزادگان شریف بوده و روی مزار امامزادگان شریف اسحق و اسماعیل (علیهما السلام) ضریحی کوچکتر است. تمام حرم آینه کاری شده است.
مردم و اهالی نسبت به این امامزادگان شریف احترام ویژه ای قائل می باشند.


نسب این امامزاده شریف با توجه به گفته معتمدین شهر و بزرگان به حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) می رسد.
در این مکان بعلاوه این امامزاده بزرگوار 3 امامزاده دیگر نیز مدفون می باشند که نقل از اهالی امامزادگان ابراهیم فرزند عبدالله و امامزادگان اسحق و اسماعیل از فرزندان حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) می باشند که در داخل ضریح مدفون می باشند.

در ادامه تصاویری از این مکان مقددس ارائه می گردد .

نمای ورودی حرمنمای داخلی حرمنمای سنتی ایوان امامزاده

ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
بلوار بعثت - شهرداری ابوزیدآباد - تلفن: 0312353545 - کلیه حقوق متعلق به شهرداری ابوزیدآباد می باشد.