کویر سیازگه سیازگه نام کویری است واقع در بخش کویرات یکی از بخش‌های تابعه شهرستان آران و بیدگل در استان استان اصفهان ایران سیازگه پهنه‌ای گسترده در دامن ریگزارهای شمال ابوزیدآباد است. سیازگه تا شهر ابوزیدآباد در ۳۵ کیلومتری کاشان و آران و بیدگل کمتر از ۱۰ کیلومتر فاصله دارد.
۱۳۹۷ يکشنبه ۵ اسفند - تعداد بازدید: 9705 بار
سیازگه نام کویری است واقع در بخش کویرات یکی از بخش‌های تابعه شهرستان آران و بیدگل  در استان اصفهان ایران سیازگه پهنه‌ای گسترده در دامن ریگزارهای شمال ابوزیدآباد است. سیازگه تا شهر ابوزیدآباد در ۳۵ کیلومتری کاشان و آران و بیدگل کمتر از ۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

منطقه‌ای‌ که سیاهی زمین از مسیر حرکت مشخص است که این منطقه را مردم محلی سیازگه می‌نامند چراکه خاک و فضای سیاه‌رنگ منطقه با دیگر رمل‌ها و مناطق اطراف فرق دارد .

 این کویر، در کنار کویر مرنجاب و کویر مصر، از پرطرفدارترین مقصدهای کویری برای گردشگران و دوستداران طبیعت است .

این بیابان در نواحی غربی و مجاورت مرنجاب پوشیده از تپه‌های ماسه‌ای تثبیت شده و در نواحی مرکزی خاک‌های قلیایی با پوشش گیاهی اندک می‌باشد .

در کویر سیازگه مسابقات شترسواری نیز برگزار می‌شود .

پوشش گیاهی در مناطق شنی درختان تاغ و بوته‌های اسکنبیل ونسی و در مناطق استپی  تاغ ، درمنه، جگن، رشمه ، شور الوان، شور بیابانی و اشنان است .

به دلیل بکربودن طبیعت، حیات وحش این منطقه از امنیت خوبی برخوردار بوده و پوشش جانوری منطقه شامل شاهین، عقاب، خرگوش، روباه شنی، گربه شنی، شغال، گرگ، جرد،هوبره ، انواع آگاما و مار و  پامسواکی است .

ابوزید آباد اقلیمی بیابانی دارد. منطقه‌ای با تابستان‌های بسیار گرم و خشک و زمستان‌های معتدل. این منطقه در نیمه سرد سال اغلب خنک است به همین خاطر بهترین زمان سفر به این منطقه پاییز، زمستان و اوایل بهار است.

ابوزید آباد اقلیمی بیابانی دارد. منطقه‌ای با تابستان‌های بسیار گرم و خشک و زمستان‌های معتدل. این منطقه در نیمه سرد سال اغلب خنک است به همین خاطر بهترین زمان سفر به این منطقه پاییز، زمستان و اوایل بهار است. به طور کلی، نوسان دما در کویر در طول شبانه ‌روز بسیار زیاد است. در نتیجه، بهترین زمان برای طبیعت‌گردی در کویر ابتدا و انتهای روز (پیش از غروب آفتاب) است. بهتر است در اواسط روز زیر آفتاب کویر پیاده‌روی نکنید. در این زمان می‌توانید در آرامش کویر به تماشای آن بنشینید. در ادامه تصاویری از این کویر زیبا ارائه می گردد :
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
بلوار بعثت - شهرداری ابوزیدآباد - تلفن: 0312353545 - کلیه حقوق متعلق به شهرداری ابوزیدآباد می باشد.