فعالیت های اخیر شهرداری ابوزیدآباد بخشی از فعالیت های اخیر شهرداری ابوزیدآباد تعریض خیابان امام خمینی(ره) محدوده مدرسه شهید رمضانی شستشوی درختان بلوارها و معابر سطح شهر ترمیم،لکه گیری و آسفالت معابر دیوار کشی پارک شقایق ابوزیدآباد
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد - تعداد بازدید: 87 بار

۲۰ هزار متر مربع معابر شهری ابوزیدآباد بهسازی و آسفالت شد

شهردار ابوزیدآباد از بهسازی، ترمیم و لکه گیری و آسفالت بیش از بیست هزار متر مربع معابر شهری این شهر طی سه ماه گذشته خبر داد.
«رضا اسماعیل زاده» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل، بهسازی و لکه گیری آسفالت معابر از جمله مطالبات به حق شهروندان خواند و گفت: شهرداری ابوزیدآباد عملیات ترمیم نوار حفاری و لکه‌گیری و آسفالت خیابان‌ها، کوچه ها و معابری که نیاز به ترمیم و بهسازی دارند در اولویت کار خود قرار داد.

آسفالت ۲۰ هزار متر مربع معابر شهری ابوزیدآباد
شهردار ابوزیدآباد این طرح را در راستای رفع مشکلات شهروندان ، سهولت تردد، حفظ حقوق شهروندی و در جهت انجام تکالیف قانونی خود و جلب رضایت شهروندان خواند و گفت: این طرح از اواخر سال ۹۷ آغاز شد و طی دو مرحله زیرسازی و لکه گیری، تاکنون ۲۰ هزار متر مربع از معابر این شهر لکه گیری و آسفالت شده است که ۱۵ هزار متر مربع آن در سال ۹۸ انجام گرفته است.
اسماعیل زاده اجرای طرح زیرسازی، زیباسازی و آسفالت پارکینگ و فضای سبز اطراف آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) را از دیگر طرح های اجرایی اخیر شهرداری عنوان کرد و گفت: آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) به عنوان پایگاه و قطب مذهبی و دینی این شهر از جایگاه ویژه ای برخوردار است که در طول سال برنامه های ملی و مذهبی مختلفی در آن مکان مقدس برگزار می شود. لذا با توجه به آزادسازی ها و توسعه اطراف آستان مقدس در سال های اخیر و ضرورت زیباسازی اطراف آن و با توجه به احداث پارکینگ خودرویی آن مکان مقدس، با اجرای زیرسازی، عملیات آسفالت آن به مساحت یک هزار متر مربع انجام گرفت.

تعریض خیابان امام خمینی (ره)
شهردار ابوزیدآباد با اشاره تعریض خیابان امام خمینی(ره) در محدوده مدرسه شهید رمضانی اظهار داشت: با توافقات انجام گرفته با اداره آموزش و پرورش، واحد آموزشی مدرسه شهید رمضانی به عرض ۶ متر از خیابان امام خمینی(ره) و ضلع غربی مورد عقب نشینی قرار گرفت و شهرداری عملیات ساخت دیوارهای ضلع های غربی،شرقی و شمالی را با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال اجرایی کرد.
رضا اسماعیل زاده افزود: در اجرای این طرح، دیوار ضلع غربی و شرقی هرکدام به طول ۴۰ متر و دیوار ضلع شمالی به طول ۳۰ متر ساخته شد. دیوار ضلع های شمالی و شرقی هم با توجه عرض کوچه و عقب نشینی انجام گرفته، ساخته شده است و در این طرح، فوندانسیون و شناژ کف و دیوارها هم جهت استحکام سازی انجام شده است.
شهردار ابوزیدآباد با بیان اینکه خیابان امام خمینی(ره) یکی از خیابان های اصلی و پرتردد شهر محسوب می شود، اظهار داشت: طرح عقب نشینی و تعریض این محور به منظور روان سازی ترافیک و سهولت عبور و مرور وسایل نقلیه و عابر پیاده انجام گرفته است.
اسماعیل زاده تصریح کرد: عرض کم این خیابان در بعضی از نقاط، موجب ایجاد مشکلات ترافیکی برای شهروندان می شود و در سال قبل هم با توافقات اولیه با مالکان واحدهای مسکونی، بخشی از تعریض این خیابان اجرا شده است.
وی به عقب نشینی بخشی دیگر از واحدهای مسکونی در این خیابان اشاره کرد و افزود:  شهرداری در تلاش است با برنامه ریزی مناسب و جهت رفاه شهروندان و تسهیل عبور و مرور در خیابان امام خمینی(ره) با همکاری مالکان واحدهای مسکونی و انجام بعضی مشوّق ها، بخش دیگری از این مسیر را تعریض کند.

اجرای عملیات شستشوی درختان سطح شهر ابوزیدآباد
شهردار ابوزیدآباد اجرای عملیات شستشوی درختان را از دیگر فعالیت های اجرایی شهرداری عنوان کرد و گفت: با توجه به تغییر شرایط آب و هوا، کاهش رطوبت محیط و شیوع ریزگردها و افزایش دمای هوا، درختان و فضای سبز به دلیل برهم خوردن تعادل بین جذب آب توسط ریشه و دفع آن توسط برگ‌ها، فضای سبز دچار خزان زودرس و یا حتی حالت خشکیدگی می‌شوند. در همین راستا و به منظور کاهش سموم و حذف توده‌های گرد و غبار بر روی شاخ و برگ درختان به ویژه در بلوارها و خیابان های اصلی شهر و حفظ طراوت و شادابی آن و کنترل عوامل خسارت زا بر روی درختان، عملیات شستشوی درختان و فضای سبز سطح شهر اجرا شد.
اسماعیل زاده افزود: شستشوی شاخ و برگ درختان سطح شهر سبب جلوگیری از مسدود شدن روزنه‌های آبی و هوایی برگ ها که توسط ذرات آلاینده هوا و گرد و خاک پوشیده شده‌اند می شود و این کار به طولانی شدن عمر درخت کمک کرده و با تمیز شدن سطح برگها، عملکرد تنفس و تعریق به حالت عادی بر می‌گردد. 
وی در ادامه بیان داشت: این اقدام با اولویت شستشوی درختان بلوارها و خیابان های اصلی شهر با توجه به قرارگیری در معرض انواع دوده و گازهای خودروهایی که در حال تردد در خیابان‌ها و تماس با انواع آلودگی و گرد و غبار هستند، صورت گرفت.
دیوار کشی پارک شقایق شهر ابوزیدآباد
شهردار ابوزیدآباد، عملیات دیوارکشی پارک شقایق را زا دیگر طرح های شهرداری خواند و گفت: این عملیات به طول ۷۰۰ متر و با هدف حفاظت از فضای سبز آن پارک در نیمه دوم فروردین سال جاری آغاز شد و در احداث این دیوار، تاکنون ۶۲۰ میلیون ریال هزینه شده و اعتبار برای تکمیل آن بالغ بر یک میلیارد و۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
اسماعیل زاده در ادامه اظهار داشت: پارک شقایق با ۳۰ هزار متر مربع مساحت شامل نماز خانه، فضای سبز، سرویس بهداشتی، آب نما، استراحتگاه، آلاچیق، بوفه، وسایل بازی کودکان و امکانات ورزشی و تفریحی دیگر در سال ۱۳۸۴ به بهره برداری رسیده است.
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
مطالب مرتبط
اطلاعیه تخفیف عوارض
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
مشکلات شهر ابوزیدآباد حول چهار موضوع بررسی شد
مشکلات شهر ابوزیدآباد حول چهار موضوع بررسی شد
نشست فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد
نشست فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد
نشست فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد
نشست فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد
دوره های آموزشی با همکاری مرکز فنی حرفه ای شهرستان آران و بیدگل و شهرداری برگزار شد
دوره های آموزشی با همکاری مرکز فنی حرفه ای شهرستان آران و بیدگل و شهرداری برگزار شد
نشست صمیمانه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد با نمازگزاران مسجد قمربنی هاشم(ع)-محله سحرگاه
نشست صمیمانه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد با نمازگزاران مسجد قمربنی هاشم(ع)-محله سحرگاه
تخفیف ۲۰ درصدی عوارض پروانه ساختمانی به مناسبت دهه کرامت
تخفیف ۲۰ درصدی عوارض پروانه ساختمانی به مناسبت دهه کرامت
آغاز عکسبرداری هوایی ۲۰۸ هکتار از محدوده و حریم شهری ابوزیدآباد
آغاز عکسبرداری هوایی ۲۰۸ هکتار از محدوده و حریم شهری ابوزیدآباد
از شهر ابوزیدآباد،عکسبرداری هوایی می شود
از شهر ابوزیدآباد،عکسبرداری هوایی می شود
تجلیل شهردار ابوزیدآباد از فرمانده سابق کلانتری بخش کویرات
تجلیل شهردار ابوزیدآباد از فرمانده سابق کلانتری بخش کویرات
تازه ترین اخبار
مشکلات شهر ابوزیدآباد حول چهار موضوع بررسی شد نشست فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد نشست فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد نشست صمیمانه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد با نمازگزاران مسجد قمربنی هاشم(ع)-محله سحرگاه تجلیل شهردار ابوزیدآباد از فرمانده سابق کلانتری بخش کویرات بازدید اصحاب رسانه از فعالیت های نیم قرن بیابان زدایی در شهرستان آران و بیدگل بخشی از فعالیت های اخیر شهرداری ابوزیدآباد پیام تقدیر و تشکر شهردار ابوزیدآباد حمایت همه جانبه شهرداری از بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در این شهر حضور دکتر زاکری هرندی در آیین تکریم و معارفه شهردار ابوزیدآباد دکتر بایبوردی در مراسم تکریم و معارفه شهردار ابوزیدآباد مراسم تکریم و معارفه شهردار ابوزیدآباد برگزار شد
پربازدیدترین اخبار
دیدار نوروزی شهردار با امام جمعه محترم ابوزیدآباد و بخش کویرات قطب گردشگری کویر مرکزی ایران در ابوزیدآباد میزبان مسافران نوروزی سه هزار متر مربع خیابان ها و معابر شهر ابوزیدآباد بهسازی و آسفالت می شود ۲۵ هزار نفر میهمان نوروزی سال ۱۳۹۷ از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن کردند دیدار شهردار ابوزیدآباد با خانواده شهیدان عباس و ناصر سلطانی اطلاعیه تخفیف عوارض پیام تبریک شهردار ابوزیدآباد به مناسب فرا رسیدن سال نو ورود بیش از ۵۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی به کویر ابوزیدآباد تصویب 31.1 هکتار محدوده بافت فرسوده شهر ابوزدآباد پیام تبریک شهردار به انتصاب سرپرست جدیداداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل
بلوار بعثت - شهرداری ابوزیدآباد - تلفن: 0312353545
کلیه حقوق متعلق به شهرداری ابوزیدآباد می باشد.